Jdi na obsah Jdi na menu
 


začátku jako já (já ještě pořád ho někdy skolňuju jako rodu ženského XD)

Deidara je člen Akatsuki z Kamené. Byl v týmu se Sasroim, po jeho smrti byl s Tobim. Deidara má v dlani další pusu a to na každé ruce. Sám sebe považuje za velkého umnělce, jeho nejlepší hláška je "Umnění je výbuch!". Díky tomu se taky neustále hádali se Sasorim, který měl zcela opačný názor. Deidara má dlouhé blonďaté vlasy, vždycky má culík a jednu stranu obličeje překrytou vlasy. Pod nimi je na oku něco jako dalekohled.

deidarův znak

Deidara používá v boji svou výbušnou hlínu, kterou formuje do různých podob (ptáčci, pavoučci, kobylky, draci...), dokáže jí zvětšovat nebo jí používat jako dopravní prostředek. Většinou začíná pouze s ptáčky a pavoučky, teprve pak přichází z něčím větším. Nejslabší z toho je asi Kibaku Nendo - C2. Deidara udělá tak obrovského draka (malého, ale zvětší ho), který se vznese do vzduchu. Zároveň se jeho část promnění na pozemní miny, které někdo (hlkavně Tobi) zasadí do země. Při boji proti Gaarovi použil Kibaku Nendo - C3 , neboli jeho specialitu (ale to je asi všechno). Udělá něco jako slepice a to hodně zvětší (skoro to zastínilo Písečnou svou šířkou). další je Kibaku Nendo - C4, to nedělá z rukou, ale z vlastní pusy. Vytvoří něco jako svůj klon, který opět zvětší a vybuchne na tisíce malých pavoučků. Jeho nejsilnější jutsu je Kibaku Nendo - Kyuukyoyu Geijutsu. Tohle jutsu používá Deidara pouze když všechno selže, protože ho stojí život. Deidara má jednu pusu i na srdci, do té nacpe všechnu zbývající hlínu a prostě vybuchne. Výbuc je velmi silný, zabil i Mandu a je vidět hodně daleko. Exploze má dosah 10 kilometrů.

Deidara se do akatsuki nedostal moc dobrovolně, přišli si pro něj Sasori, Itachi a Kisame. Deidara měl do Akatsuki vstoupit, pokud ho porazí Itachi. Deidara proti němu používal své výbušné umnění, ale Itachi vše viděl Sharinganem a Deidara nakonec prohrál. Po zbytek svého života se učil bojovat proti Sharinganu, všechno využil v boji proti Sasukemu. Jeho poslední slova před tím než vybouchl byla něco jako."Už nechci nikdy vidět oči, které nevidí mé umnění!". Taky říkal něco jako "Tobi, je mi to líto, ale tebe to taky zabije!" s velkým usměvem.

Deidara nosil prsten se znakem modrá/zelená na pravém ukazováčku.

deidara