Jdi na obsah Jdi na menu
 


 vesnici.Na začátku Sakura Haruno, Naruto Uzumaki a Sasuke Uchiha tvoří tým 7, který vede jounin Hatake Kakashi.Později jí pak trénuje Tsunade.Její nejlepší schopností jsou inteligence a dokonalá schopnost ovládat chakru.Například byla na první pokus schopna lézt pomocí chakry po stromech, zatímco Narutovi a Sasukemu to trvalo celý den tréninku.Na začátku byly Sakuřiny schopnosti značně horší, než u ostatních geninů.Používala jen základní techniky, z nichž asi nejlepší je Kai-zrušení iluze.Pod vedením Tsunade pak bude mnohem silnější.

Uvnitř Sakury žije její druhé "já"-vnitřní Sakura, která se zdá být ještě víc hrubá než Kyuubi (devítiocasý démon) uvnitř Naruta.Vnitřní Sakura je velmi průbojná a v seriálu se většinou objevije jako vtipná vložka, protože sakura je typicky milá.Vnitřní Sakura používá hlášku Shaannarou, což nic neznamená, ale překládá se jako Hell Yeah-Sakra jo´ v angličtině nebo Kua v českých titulkách k Narutovi.Díky tomuto svému druhému "já" má Sakura dvě mysli, což se jí velmi hodilo, když v kvalifikaci do hlavních bojů chuuninské zkoušky na ni Ino Yamanaka použila Shintenshin no jutsu-technika přesunu mysli.

V dětství a ze začátku na akademii si ze Sakury dělali srandu, kvůli jejímu velkému čelu.To skončilo, když se s ní velmi oblíbená Ino Yamanaka začala kamarádit a dala jí stuhu.Sakura měla Ino jako svůj vzor a obdivovala vzhled a schopnosti, ale měla kvůli tomu pocit podřazenosti a méněcennosti.Jejich přátelství trvalo do té doby, než zjistily, že obě chtějí sbalit Uchihu Sasukeho.ten se o ní ale vůbec nezajímá.Uchiha Sasuke byl v celé akademii u holek nejoblíbenější.Sakura si myslela, že se Ino nikdy nevyrovná, to ale chtěla změnit a tak jí vrátila stuhu a prohlásila, že od tedˇ jsou rivalky.

Narozdíl od většiny ostatních postav z Naruta ve svém dětství žádný špatný zážitek.když jsou Sakura, Naruto a Sasuke přiřazeni do týmu 7, tak se Sakura zaměří pouze na Sasukeho a Naruta nemůže vystát, i když vlastně neví zhola nic o jejich povahách.Krátce po vytvoření týmu 7 řekne Sakura Sasukemu, že si myslí, že Naruto musí být štástný, když nemá rodiče, kteří by ho komandovali.Naruto při tomto rozhovoru nabyl, a proto nemohl oponovat.Sasuke má vlastní zkušenosti s tím, jaké je to být sám a tak jí dost vynadá.

Sakuřina oblíbená jídla jsou Anko knedlíky se sirupem a Umeboshi.Nemá ráda cokoliv kořeněného.Její koníčky jsou kvízy a hry na pamět´.Nejoblíbenější hláška je Yuuki-odvaha, ačkoliv to v první knize faktů bylo Issen ai no jinsei yo!-Celý život plný lásky!Má talent šití.

Spekuluje se, že Naruto, Sasuke a Sakura budou příští legendární Sanninové, protože Naruta trénuje Jiraya, Sakuru Tsunade a Sasuke je pod vlivem Orochimaru.

Při interview s Kishimotem Masashim, který mangu Naruto, vyšlo najevo, že Sakura a Rock Lee měli představovat lidské slabiny (alesponˇ tedy ze začátku)

Sakura se narodila 28. února a na začátku seriálu jí bylo 12.Má zelené oči a růžové vlasy.Měří 148, 5 cm a váží 35, 4 kg.Jak již bylo řečeno, je Geninemv listové vesnici (Konoha). Později povýší.

Význam jména: Slovo Haruno znamená "jarní pole" a Sakura znamená květ třešně, mimochodem třešen´ je národní rostlina v Japonsku.Sakura je jedno z nejběžnějších jmen v anime.

Hlášky:

Sasuke-Kuuuuun!!!!

Já můžu taky bojovat!! (Kua!!)

Shaannarou!!

Toho dne jsi mi řekl, že samota bolí.Nyní tomu konečně rozumím, mám sice rodinu, kamarády, ale když budeš ty pryč, tak....pro mě.....to bude jako kdybych byla sama.

doposud jsem na vás dva koukala z povzdálí, ale tedˇ se koukejte vy na moje záda!

Ino-prasečino!!!

Techniky:

Shousen Jutsu- technika tajemné pěsti

Chakra no Enjintou- chakrový skalpel

Dokumeki no Jutsu- technika extrakce jedu

Tsutenkyaku- bolestivá noha z oblohy

Bunshin no Jutsu- klonování

Kawarimi no Jutsu- přemístění, nahrazení

Sakura Fubuki no Jutsu- technika bouře třešnóvých květů

Henge no Jutsu- Přeměna

saku

saku

saku

saku

saku

saku

saku

saku

saku

saku

saku

saku